MD Coat

Aktualności

  • Regenerujemy katalityczne promienniki podczerwieni różnych producentów.

  • Dostarczamy promienni IR i lampy UV do maszyn poligraficznych. 

  • Nowość w naszej ofercie. Gazowe promienniki podczerwieni RHT (Radiant High Temperature). Wysoka gęstość energii, szybki start, precyzyjna kontrola.

Promienniki elektryczne

   W naszej ofercie znajdą Państwo elektryczne promienniki podczerwieni produkowane przez firmę Helios Italquartz  S.r.l. Firma ta od 1940 roku specjalizuje się w wyrobach ze szkła kwarcowego i jest czołowym producentem zarówno elektrycznych promienników IR, jak również lamp UV oraz aparatury naukowo – badawczej wykorzystującej promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe.

Budowa

Promienniki elektryczne zbudowane są w postaci transparentnych rurek ze szkła kwarcowego, wewnątrz których umieszczony jest żarnik w postaci spirali wykonanej ze stopów różnych metali. Pod wpływem przepływającego prądu elektrycznego, żarnik zostaje rozgrzany wskutek czego następuje emisja promieniowania. Promienniki występują w postaci jedno lub dwururkowej, a ich kształt może być dopasowany do kształtu obiektu. Promienniki dwururkowe posiadają wysoką odporność mechaniczną dzięki konstrukcji o przekroju poprzecznym w kształcie litery H. Umożliwia to instalację promienników o długości do 6,5 m.

Reflektor

Z reguły na powierzchnię promienników naniesiony jest reflektor w postaci cienkiej powłoki wykonanej ze złota lub ceramiki. Zastosowanie reflektora powoduje, że emitowane promieniowanie zostaje skierowane w stronę nagrzewanego obiektu, co przekłada się na wzrost wydajności procesu.
 

 

 

Na znajdującym się obok rysunku, kolorem zielonym przedstawiono kątową charakterystykę promieniowania promiennika dwururkowego bez reflektora oraz kolorem pomarańczowym  charakterystykę identycznego promiennika ze złotym reflektorem.